Uwaga

W dniu 3grudnia tj. poniedziałek gabinet czynny będzie w godzinach 15:30-18:00, a w dniu 5grudnia tj. środa gabinet będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszam. W nagłych przypadkach proszę o kontakt telefoniczny 600 228 463

Organizacja pracy gabinetu w czasie Świąt

Organizacja pracy gabinetu w okresie świątecznym i Nowego Roku:

22.12 (sobota)- czynne w godzinach 9:00-12:00

23-26.12 (niedziela-środa)- nieczynne

27-28.12 (czwartek-piątek)- czynne w godzinach 12:00-17:00

29.12 (sobota)- czynne w godzinach 9:00-13:00

31.12 (poniedziałek)- czynne w godzinach 9:00-14:00

Wszystkim klientom gabinetu i ich czworonożnym pupilom życzę zdrowia, miłości i  radości na czas Świąt ,a przywitanie Nowego Roku niech odbędzie się w bezstresowej atmosferze! Samych wspaniałości!

                                                                                                    lek.wet. Justyna Matuszczak-Wloszik

 

 

Kocięta do oddania!

Trzy urocze i bardzo rezolutne kocięta z Boryczy szukają nowego domu. Samodzielnie pobierają już pokarm i korzystają z kuwety. Może ktoś z Państwa w te jesienne chłodne dni, chętnie przygarnie małe, puszyste, mruczące czworonogi? smileWięcej informacji można uzyskać od właścicielki, pod numerem telefonu: 77 462 36 25.

1 listopada-nieczynne

W dniu 1-go listopada (czwartek) gabinet będzie nieczynny. W dniach 2-3 listopada (piątek, sobota) godziny pracy gabinetu nie ulegają zmianie.

W nagłych przypadkach pomoc całodobową można uzyskać w Klinice Weterynaryjnej w Gliwicach, ul. Toszecka 19, tel: 32 270 55 65

Kociaki szukają domu

Uwaga! Dwa urocze 3 miesięczne kociaki czekają na nowy dom. Są w pełni samodzielne, umiejętnie korzystają z kuwety i lgną do ludzi. Jeśli znajdzie się dobry człowiek, który chciałby czworonogi przygarnąć, proszony jest o kontakt pod nr tel.: 691 832 115

Urlop

Od dnia 24 sierpnia do 2 września gabinet będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszam. 

Pomoc całodobową w nagłych przypadkach, mogą Państwo uzyskać w Gliwickiej Klinice Weterynaryjnej, ul. Toszecka 19, Gliwice, tel: 32 270 55 65

Godziny otwarcia!

W dniu 15.08.2018r. (tj. środa) gabinet będzie nieczynny, natomiast w dniu 18.08.2018r (tj. sobota) zapraszam w godzinach 900-1100.

Pomoc całodobową w nagłych przypadkach można uzyskać w Gliwickiej Klinice Weterynaryjnej, ul. Toszecka 19, Gliwice, tel: 32 270 55 65

Kilka słów o ropomaciczu u suk- ku przestrodze!

Ropomacicze jest jednym z najczęstszych schorzeń układu rozrodczego u suk, którego pierwotną przyczyną jest zaburzenie hormonalne. Choroba może rozwinąć się w każdym wieku, choć najczęściej stwierdzana jest u suk dorosłych i starszych. Czynnikami, które zwiększają ryzyko zachorowania jest na pewno stosowanie (też nieprawidłowe!) leków hormonalnych np. przy długotrwałym blokowaniu cieczki. Co ważne, schorzenie to może wystąpić zarówno u suk, które wielokrotnie rodziły szczenięta, jak i u tych, które nie miały żadnego miotu!

W przebiegu choroby dochodzi do gromadzenia się w świetle macicy wydzieliny (często w znacznej ilości) zainfekowanej bakteriami, czego konsekwencją jest pojawienie się toksyn bakteryjnych we krwi i sukcesywne uszkadzanie poszczególnych narządów, co stanowi zagrożenie życia zwierzęcia. 

Mimo, że istnieje możliwość terapii zachowawczej (dotyczy to tylko niektórych suk), to leczeniem ropomacicza z wyboru jest zabieg chirurgiczny, w czasie którego usuwa się jajniki i macicę wraz z patologiczną zawartością (ovariohysterectomia). Szybka diagnostyka i wdrożenie odpowiedniego leczenia, może zagwarantować wyzdrowienie zwierzęcia. Elementem profilaktyki w przypadku tego schorzenia jest wcześniejszy zabieg ovariohysterectomii i o tym należy pamiętać mając w domu pod swoją opieką suczkę!

Na zdjęciu macica z ropną wydzieliną po jej chirurgicznym usunięciu, waga ok 3kg!. Pacjenta gabinetu ok 10letnia suczka, 20kg masy ciała, przyjmująca leki hormonalne w celu blokowania cieczki.

Terminal płatniczy

Spełniając oczekiwania właścicieli zwierzaków korzystających z usług gabinetu, pojawiła się możliwość płatności kartą laughing do czego serdecznie zapraszam!

lek .wet. Justyna Matuszczak-Wloszik

Jamniczki czekają na nowy dom

Dwa urocze, 8 tygodniowe jamniczki z Kadłuba, w tym suczka i piesek czekają na nowych właścicieli smile może to właśnie Tobie skradną serce? Więcej informacji pod numerem telefonu: 606 938 627.

Konferencja-gabinet nieczynny

Dnia 09.06.2018 tj. sobota, z uwagi na wyjazd na konferencję do Krakowa, gabinet będzie nieczynny. Za utrudnienia, przepraszam.